Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velmi těžce se mi otevírá téma dalšího článku. Důvod je prostý. Jak překonávat dobré, jak překonávat vynikající? Toť otázka vskutku „hamletovská“! Výsledek je však nabíledni, když je podložen poctivou prací a skvělou organizací. Začneme, doufám už tradičně, rozhodčími. Osvědčený Vašek Švec senior nedal jedinou šanci potencionálním stěžovatelům a zpochybňovačům o regulérnosti závodu, podpořen svým kolegou Toníčkem Kleinerem. Měření bylo přesné, rozhodování korektní. Co k tomu víc? Snad, jen, otázka, proč byl Toníček rozhodčí a nikoliv závodník? Odpověď je jednoduchá. Toníček letos situoval svou zimní přípravu na bruslení poněkud netradičně do slunného Egypta (Sáblíková doma mezi futrem na žehlícím prkně, Toníček v hlubokém Sinajském písku), ale hle, záludné korálové útesy ho kluka „nešťastnýho“ připravily o část těla, ještěže se jednalo o kousek palečku, viď Jarko! No přesto byl start tohoto bleskového bruslaře vyloučen, ale jako rozhodčí byl skvělý, nicméně nezapřel podnikatele a rázem nabídl všem soutěžícím „úplatnou listinu“, umožňující se posunout za mrzký peníz o několik míst kupředu. Nutno zdůraznit, že fair play víceboje byla zachována a čest závodníků zvítězila!

Trať byla opět skvěle připravena a velmi náročná (nejdelší v historii závodu), diváků skoro jak na „Bahňáku“(to by v tom byl čert, aby se „novinář“nechytl), výkony opravdu obdivuhodné. Je velmi těžké někoho vyzdvihnout. Nešlo přehlédnout sprint a bleskové reakce Míry Zatloukala, tradiční průjezdy cílovou páskou po ……, sakra jak to slušně popsat, no prostě po prodloužené části zad, či skoky šipkou do cíle, ač se jednalo o jízdu po zadu (Luďku promiň). Ale jednu jízdu, jednu dvojici, zmínit musím. David Janovský a Jirka Heřmánek. To byl adrenalin, fantastické nasazení, práce loktů v zatáčkách, ani metr si nedarovali, leč souboj to byl čestný, zcela v duchu víceboje, o čemž svědčilo uznalé podání rukou, v cíli, obou soupeřů. Neztratily se ani ženské účastnice, kde se boj o prvenství také stává těžším a těžším. Boje byly tvrdé, nicméně vedené s elegancí příslušnou k něžnému pohlaví. Takové bylo naše bruslařské soupeření.

Závěrečné vyhodnocení bylo ozdobeno vzácnou návštěvou z Bechyně. Přišla skutečná legenda. Mistr světa na divoké vodě v kanoi a účastník olympijských her v Mnichově, Láďa Měšťan a také osobnost století ve vodáckém sportu. To je další přínos našich setkávání, oživit vzpomínky na dávnou slavnou minulost českého sportu a mladším tak připomenout, ty, kteří vedle nás skromně žijí téměř zapomenuti. Ačkoliv tyhle chlapíky potkáváme při naší účasti na závodech dračích lodí, neboť Láďa Měšťan byl členem vítězné posádky, která nás před třemi roky ve finále porazila (mimochodem tam byla více než polovina závodníků pyšnících se titulem mistra světa). Samotné výsledky jsou již zveřejněny a tak zbývá se jen těšit na další disciplinu, kterou jsou šipky u Bobina.

Co víc? Počet účastníků se drží mezi dvaceti až třiceti (to je ovlivněno zdravím a pracovním vytížením účastníků), úroveň soutěže se též zvyšuje příchodem nových a mladších závodníků a tak zbývá jen dodat tradiční, sportu zdar a víceboji zvláště!!!

Stoker

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

těžký závod

(Kědul, 12. 2. 2010 9:41)

Na rybník jsem se dostavil jak SUVENÝR, již na startu jsem však zjistil, že nejsem BOBRÉ KONVICI, takže celý závod pro mě skončil velkým FIATEM !!